سکس تراپی

قبل از رابطه جنسی چه کنیم ؟

چه برای اولین بار باشد که با شریک زندگیتان در حال تجربه رابطه جنسی (سکس)  هستید و چه چندین سال از داشتن رابطه جنسی با همسرتان می گذرد، یادگیری نحوه آماده شدن قبل از رابطه جنسی چه کنیم تا به روش صحیح شما را در بهترین حالت ذهنی قرار می دهد. 

مطمئنا، داشتن رابطه جنسی بدون برنامه ریزی از قبل هر ازگاهی می تواند جذاب باشد، اما با کمی آمادگی و برنامه ریزی می توانید بهترین رابطه جنسی ممکن را داشته باشید و از افسردگی بعد از رابطه جنسی جلوگیری کنید و مطمئن شوید هم خودتان و هم شریک زندگیتان از هر ثانیه این رابطه لذت می برید.

با آماده کردن قبل از رابطه جنسی، آن را به یک تجربه آسان تر و لذت بخش تر تبدیل کنید. برای کمک به شما برای لذت بردن بیشتر از زندگی جنسی،  ما در این مقاله سعی کردیم بهترین نکات درباره فعالیت های قبل از رابطه جنسی را جمع آوری کرده و بررسی کنیم.

قبل از هر چیز مقداری به موضوع هویت جنسی می پردازیم :

هویت جنسی به احساس مردانگی و زنانگی مربوط است که معمولاً عوامل زیستی، شناختی و اجتماعی می تواند در آن نقش داشته باشند .

 هویت جنسی تاثیر زیادی بر کل زندگی فرد از کودکی تا بزرگسالی دارد و چنانچه هویت جنسی به طور ناقص شکل بگیرد و یا اینکه با هویت زیستی فرد مطابق نباشد ، اختلال نارضایتی جنسی ایجاد می‌شود که معمولاً افرادی که مبتلا به این اختلال هستند از جنسیت زیستی خودشان که با آن به دنیا آمده‌اند راضی نیستند و تمایل دارند که بدن جنس مخالف را داشته باشند هویت جنسی معمولا با رفتارهای بیرونی که فرد به عنوان مردانه و زنانه نشان می‌دهد و تصویر ذهنی درونی فرد شناخته می شود.

 

چگونه برای رابطه زناشویی اماده شویم

قبل ازرابطه جنسی اطمینان حاصل کنید که رضایت دو طرفه وجود دارد:

رضایت برای تمام طول رابطه جنسی امری حیاتی است. مک کیمی می گوید:

” داشتن رضایت واضح، امری حائز اهمیت برای شروع و یا ادامه دادن رابطه جنسی می باشد.” 

” شما نیاز به رضایت دارید که چه چیزی در فرد مقابل احساس خوبی ایجاد می کند، همچنین مایل است چه کاری انجام دهد و یا چه کاری را مایل به انجام دادن نیست.”

رضایت، برای امنیت شخصی و راحتی فرد در طول رابطه جنسی و همینطور تجربه بهتر و لذت بخش تر امری ضروری است. باید به این نکته توجه داشت که رضایت نه تنها قبل از رابطه جنسی مهم است بلکه در طول آن نیز باید به آن توجه شود.

توسط دکتر معاینه شوید:

بررسی های منظم فیزیکی جهت بررسی بیماری های مقاربتی قبل از رابطه جنسی به شما کمک می کند تا در طول رابطه جنسی، خیالتان راحت باشد. یکی دیگر از مواردی که به بهبود تجربه شما از رابطه جنسی کمک می کند، آزمایش دادن به صورت منظم است. مک کیمی اشاره می کند که شاید این مورد، موردی جالب برای گفتگو نباشد، اما می تواند به آرامش ذهن زوجین کمک کند.

مطمئن شوید که واقعا در حال و هوای رابطه ی جنسی هستید:

قبل از رابطه جنسی آمادگی داشتن از نظر ذهنی امر بسیار مهمی است. اینکه شما چه جسمی و چه ذهنی آمادگی برقراری رابطه جنسی را داشته باشید، به شما کمک می کند تا رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه کنید. ولی اگر در کل مشکلاتی مانند ترس از رابطه جنسی دارید ، باید قبل از هر چیز برای درمان این ترس خود اغدام کنید .  

 برای این امر، پیش نوازی می تواند بسیار موثر باشد تا شما را از لحاظ جنسی فعال کند و آماده ی مراحل بعدی رابطه کند. به عبارتی، قبل از رابطه جنسی، باید به خودتان وقت دهید تا بدنتان گرم شود. از این رو، در آغوش گرفتن، نوازش کردن و بوسیدن می تواند قبل از  شروع رابطه جنسی بسیار کمک کننده باشد و زوجین را از نظر فیزیکی و ذهنی در حال و هوای رابطه جنسی ببرد.

 این نکته را نباید فراموش کرد که هیچگاه برای شروع رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم عجله نباید کرد؛ زیرا در اکثر موارد این امر نتیجه معکوس می دهد و قبل از رابطه جنسی هر دو طرف باید در ایجاد برانگیختگی یکدیگر تلاش کنند.

کمی ورزش کنید:

ورزش می تواند به بسیاری از موارد از جمله رابطه جنسی کمک کند. اگر از روز قبل می دانید که فردا شب بخاطر تولد همسرتان می خواهید او را شگفت زده کنید، ضرری ندارد که قبل از آن اقدام به پیاده روی سریع، دویدن بر تردمیل و یا ورزش سبک کنید. برخی از مطالعات نشان داده اند که حتی ۱۰ یا ۲۰ دقیقه ورزش متوسط واقعا می تواند برانگیختگی و میل زوجین به رابطه جنسی را افزایش دهد؛ 

بنابراین فقط یک پیاده روی کوتاه در اطراف منزلتان می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر زندگی جنسی شما داشته باشد.بنابر این ورزش یک یا چند روز قبل از رابطه جنسی تاثیر خیلی خوبی بر رابطه جنسی شما خواهد گذاشت .

سعی کنید زمان با کیفیتی را با شریک زندگی خود بگذرانید:

صرف زمان بیشتر قبل از رابطه جنسی  با یکدیگر به عنوان یک زوج می تواند به بهبود رابطه جنسی کمک کند. بسیاری از زوج درمانگران بر این باورند که گذراندن زمان با کیفیت با یکدیگر قبل از رابطه جنسی بسیار حائز اهمیت است.

مک کیمی می گوید:

” ما به عنوان یک زوج  باید تمرکز بیشتری بر روی ارتباطات در طول روز داشته باشیم. یکی از دلایل مهم نداشتن رابطه جنسی با کیفیت، می تواند عدم ارتباطات موثر بین زوجین باشد. 

برای مثال، اغلب یکی از طرفین  در این روابط شکایت می کند که ما در تمام طول روز یکدیگر را ندیده ایم و یا با هم هیچ گفت و گویی نداشتیم، و مانند کشتی هایی در تاریکی میمانیم که فقط در تاریکی شب همدیگر را بدون احساس خوشایند لمس می کنیم.

تلاش برای گذراندن مدتی با همسرتان، حتی اگر بدون هیچ رفتار جنسی باشد، می تواند زندگی جنسی شما را بهبود ببخشد. بیشتر زوج ها خیلی عجله دارند و ممکن است احساس کنند رابطه جنسی فقط یک گزینه دیگر در لیست کارهایی است که باید انجام دهند.

 از این رو، بسیاری از زوجین سعی می کنند فقط آن را انجام دهند بدون توجه به جزئیات و نکات آن.  برخی اوقات فقط تمرکز بر رابطه جنسی بدون توجه به فعالیت هایی که قبل از آن باید انجام داد، خوب پیش می رود. اما اغلب اوقات سخت است که به طور کامل در حال و هوای رابطه جنسی قرار بگیرید بدون اینکه ارتباط موثری از قبل بین زوجین شکل گرفته باشد. 

بهتر است برای توسعه زندگی جنسی خود قبل از شروع رابطه جنسی و در طول روز، زمان با کیفیتی را بدون مشغول بودن با گوشی تلفن یا همراه و دیگر وسایل دنیای مجازی، با هم بگذرانید.

 

رابطه زناشویی و امادگی قبل ان

زمانی برای خودتان وقت بگذارید:

اگر متوجه می شوید که اغلب در حین رابطه جنسی کمی احساس بی تفاوتی می کنید، سکس تراپیست توصیه می کنند قبل از رابطه جنسی مدتی را به خودتان اختصاص دهید. 

برای مثال، می توانید روی تنفس شکمی وقت بگذارید یا کمی مدیتیشن انجام دهید. خیال پردازی و انجام یوگا و حرکات کششی نیز می تواند بسیار موثر باشد. این زمان می تواند صرف خیال پردازی و فانتزی های جنسی نیز شود که شما را وارد حال و هوای رابطه جنسی کرده و برای برقراری رابطه جنسی شما را آماده کند.

تلاش کنید در هنگام رابطه جنسی در ” زمان حال” باشید:

تلاش برای حضور کامل ذهنی در طول رابطه جنسی می تواند کیفیت رابطه جنسی شما را ارتقا دهد. مک کیمی در این باره می گوید:

” زمانی را صرف کنید تا واقعا در هنگام برقراری رابطه جنسی فقط به رابطه فکر کنید نه هیچ امر دیگری؛ زیرا مواقعی وجود دارد که ممکن است  ما آنقدر درگیر فکری باشیم که در نهایت در حین رابطه جنسی حضور ذهنی نداشته باشیم و فقط جسممان درگیر رابطه جنسی باشد.” 

برای جلوگیری از وقوع این اتفاق، فعالیت های ساده ای مانند دوش گرفتن قبل از رابطه جنسی می تواند کمک کند تا با وضعیت ذهنی متفاوتی رابطه جنسی را شروع کنید. همچنین می توانید قبل از رابطه جنسی با همسرتان شروع به صحبت کنید و به چشمان او نگاه کنید. 

ما اغلب این کارهای ساده را انجام نمی دهیم و این باعث می شود که در حین رابطه جنسی نتوانیم به درستی ارتباط ذهنی برقرار کنیم واین باعث می شود که مدام به امور مختلفی غیر از رابطه جنسی در حال انجام، فکر کنیم.

به این فکر کنید که دوست دارید از رابطه جنسی چه چیزی به دست آورید:

زندگی جنسی شما می تواند تاثیر بیشتری از آنچه فکر می کنید بر زندگی شما  داشته باشد. ایده داشتن رابطه جنسی به عنوان فعالیتی که فقط  در لحظه ای اتفاق می افتد و هیچ تاثیری در سایر زمینه های زندگی شما ندارد، ایده ای سطحی است.

 نحوه تفکر شما در مورد رابطه جنسی به عنوان یک امر کلی و مهم که بر سایر جنبه های زندگی شما تاثیر می گذارد، می تواند تاثیر زیادی بر نوع رابطه جنسی شما و کیفیت آن داشته باشد. 

لازم به ذکر است که بخشی از این امر به آن بستگی دارد که شما چه دیدگاهی نسبت به رابطه جنسی دارید. از این رو، اگر مایل به داشتن رابطه جنسی با کیفیت هستید بهتر است قبل از رابطه جنسی با همسرتان درمورد  دیدگاه خود نسبت به رابطه جنسی گفتگوی موثری داشته باشید.

کلام پایانی

رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی زناشویی می باشد و هر زوجی نیازمند کسب اطلاعات مفید و درست درمورد آن می باشد. بخشی از این اطلاعات مربوط به فعالیت هایی می باشد که باید قبل از رابطه جنسی آن ها را انجام داد. فعالیت هایی که اگر آن ها را به درستی قبل از شروع رابطه انجام دهید نتیجه‌ی آن را در کیفیت زندگی جنسی خود و در مرحله بعد در تمام جنبه های زندگی خود خواهید دید.

 ما در این مقاله سعی کردیم به اطلاعاتی که باید قبل از شروع رابطه جنسی به آن ها توجه کرد را بررسی کرده و آن ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

اگر این مقاله برای شما مفید بود می توانید با به اشتراک گذاشتن به کمک دکمه های زیر با دوستان خود ما را همایت کنید و سوالات خود را در قسمت نظرها ازما بپرسید.

ادامه مطلب
اعتیاد جنسی چیست ؟ عوارض و روش های درمان
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *