پادکست ها

ابزار تعمیر رابطه

زمانی که در رابطه‌ی خود دچار مشکل و با شریک عاطفی خود درگیر بحث و جدل شده‌اید، اقدام  به موقع میتواند نقشی کلیدی در جهت به ثمر رساندن تلاش‌های شما برای بهبود و ترمیم روابط شما باشد.

پادکست

ابزار تعمیر رابطه

دکتر اثامه قاسمی

( امکان استفاده از محتوای پادکست ها را به ناشنوایان هدیه کنیم )

متن پادکست:

تلاش های به موقع ما برای تعمیر رابطه کلید اصلی موفقیت در روابط عاطفی ، وقتی که با همسر یا یار عاطفی تون در یک بحث وجدل هستید احساس سرخوردگی و درماندگی دارید،  اما اگه از طرف همسرتون یه شوخی دریافت کنید باعث می شه لبخند بزنید و احساس درماندگیتون از بین بره و میزان حالت عصبی و تنشتون کاهش پیدا کنه طنز و شوخی یکی از رایج ترین شیوه های تعمیر رابطه اس که ما معمولا به زوجین زمانی که باهم در تعارض هستند توصیه می کنیم ؛ در واقع یک مثال کلاسیک برای تلاش برای تعمیر رابطه.
 جان گاتمن می گه تلاش های به موقعی که ما برای تعمیر رابطه انجام می دیم در واقع نوعی رقص هماهنگ بین دوتا انسانی که هم دیگرو خیلی خوب می شناسن وبه هم دیگه اعتماد دارن.
 توی جعبه ابزار تعمیر رابطه ابزار های دیگه ای هم می تونیم قرار بدیم ، می تونیم هنگام تعارض از همسرمون بپرسیم نیازت چیه ؟ خواسته ات چیه ؟ می تونیم نسبت به یار عاطیفیمون ابراز عاطفه داشته باشیم ؛ چه کلامی چه جسمی.
وقتی از شوخ طبعی استفاده می کنیم حواسمون باشه از کلمات کنایه امیز و تمسخرامیز استفاده نکنیم ، اگر لازمه مسئولیت اشتباه خود را بپذیریم
ابراز هم دلی داشته باشیم با یار عاطفیمون و مهم تر از همه با تعریف و تمجید از جوانب مثبت رابطمون، ما بودنمون و تقویت کنیم . استفاده از این جعبه ابزار برای تعمیر رابطه خیلی از درگیری ها و تنش های مارو کاهش می ده ، اما ما معمولا از این شیوه به عنوان راه حل سریع برای مشکلات کمک نمی گیریم یا معمولا برای مشکلات تکرار شونده توصیه نمی کنیم ؛ اما از اونجایی که معمولا این جعبه ابزار کمک می کنه که نسبت به نیاز های یار عاطفیمون هشیار تر و اگاه تر باشیم به میزان قابل توجه ای رفتارهای منفی و احساس درماندگی ما در رابطه کاهش میده.

 

ادامه مطلب
پادکست حل تعاض
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *