تست روانشناسی

تست طلاق عاطفی

پرسشنامه طلاق عاطفی گاتمن

معرفی پرسشنامه:

پرسشنامه طلاق عاطفی از کتاب موفقیت یا شکست در ازدواج نوشته جان گاتمن گرفته شده است . این پرسشنامه در سال ۲۰۰۸ نوشته شده و شامل جملاتی درباره جنبه های مختلف زندگی است که ممکن است فرد با آن موافق یا مخالف است . این مقیاس ۲۴ سوال دارد و به شیوه بله یا خیر باید به آن جواب داد. در مقاله‌ی طلاق عاطفی و راهکارهای مقابله با آن ما راهکارهایی ارائه کردیم تا شما به کمک آن بتوانید از روبه رو شدن با این مشکل جلو گیری کنید.

تعریف مفهومی:

یکی از ویژگیهای بارز ازدواج در جوامع ، طلاق عاطفی است.گزارش شده است که آمار طلاق عاطفی در ایران حدود ۳۰درصد است.در طلاق عاطفی زن و شوهر باهم زندگی میکنند ولی همدیگر را  در حد لازم دوست ندارند و به دلیل آبرو هراسی و یا به دلیل وجود فرزند و یا ترس از طلاق و جدایی در کنار هم زندگی میکنند و در واقع در کنار هم نفس می کشند نه زندگی(در این شرایط ادم ها به دلیل چهار (نون) باهم زندگی میکنند که عبارتند از=نادانی،ناتوانی،نیازمندی و ن چهارم نگرانی).

طلاق عاطفی نتیجه یک رابطه بیمار است که این بیمار(رابطه) درمان نشده است.رابطه مثل یک موجود زنده است که نیاز به مراقبت و محافظت دارد ولی  متاسفانه این نکته مهم را اکثر مردم نمیدانند و یا آنرا دست کم میگیرند و بعد از بروز مشکل و خراب کردن پلهای پشت سرشان به فکر چاره بر می آیند که گاه نوش داروی پس از مرگ سهراب آوردی.

شما می توانید با استفاده از دکمه های زیر این تست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و سوالات خود را از ما در قسمت نظر ها بپرسید 

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “تست طلاق عاطفی

  1. زینب نیری گفت:

    فکر میکنم در زندگی با همسرم دچار طلاق عاطفی شده ام البته من دوستش دارن ولی اون نه

    1. synapsepsy گفت:

      در طول زندگی این اتفاق ممکن است برای هر رابطه ای به وجود اید با مطالعه ی دو مقاله‌‌ی طلاق عاطفی و راهکارها و نشانه های عشق یکطرفه مطمئن شوید که دچار طلاق عاطفی شدید ، بعد از مطالعه ی این دو مقاله در صورت نیاز می توانید در قسمت رزرو وقت مشاوره برای مراجعه به درمانگر به صورت انلاین یا حضوری اقدام کنیدفقط توجه داشته باشید در این شرایط زمان خیلی مهم است و هرچه زودتر اقدام کنید راحت تر می توانید شرایط را بهبود ببخشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *